آندهای پلاتینایز شده

آندهای پلاتینایز شده از دو بخش فلز پایه و پوشش ساخته شده‌اند. تیتانیم به عنوان فلز پایه استفاده شده و لایه‌ای بسیار نازکی از پلاتین بر روی آن اعمال می‌شود.


تیتانیم به عنوان بدنه آند و هادی و پوشش پلاتین به عنوان عنصر فعال آند عمل می‌کند. فلز پایه می‌تواند در شکل‌های مختلفی از جمله میله، لوله، توری و ... مورد استفاده قرار گیرد. ضخامت متداول پوشش پلاتین حدود ۲.۵ میکرون بوده ولی در صورت استفاده از این آندها در محیط‌های سخت‌تر، این ضخامت باید تا حدود ۵ میکرون افزایش یابد.

ضخامت پوشش پلاتین و دانسیته جریان خروجی آند میزان عمر مفید آند را تعیین می‌کنند. حداکثر ولتاژ در فصل مشترک آند و محیط در محیط‌های حاوی یون کلر نباید از ۸ ولت تجاوز نماید زیرا در ولتاژهای بالاتر امکان خوردگی موضعی قسمت‌های بدون پوشش آند وجود دارد. آندهای پلاتینایز شده نباید در محیط‌های حاوی یون فلوراید مورد استفاده قرار گیرند زیرا اکسید تیتانیم در این گونه محیط‌ها حل شده و پسیواسیون آندی نمی‌تواند از فلز پایه محافظت نماید.

 

دانسیته جریان خروجی و نرخ مصرف آندهای پلاتینایز شده 

خواص مقدار
حداکثر دانسیته جریان خروجی ۳۰۰۰ A/m۲ 
دانسیته جریان خروجی متداول ۱۰۰ - ۱۰۰۰ A/m۲ 
نرخ مصرف

۰.۰۱ g/A.Year

  (۵۵۰ A/m۲ دانسیته جریان)

 

مزیت اصلی آندهای پلاتینایز شده این است که می‌توانند با سرعت مصرف خیلی پایین در دانسیته جریان‌های بالا کار نمایند. هم‌چنین این آندها سبک‌تر و کوچک‌تر از آندهای مرسوم مورد استفاده هستند.

شرکت برناالکترونیک آمادگی خود را جهت تأمین انواع آندهای پلاتینایز شده براساس درخواست کارفرمایان محترم یا نیاز پروژه‌ها اعلام می‌دارد.

 

همه ی محصولات